Скарби трав

Природа щедра і багата натуральними ліками. Хоча те, що ми зараз називаємо ліками, з давніх давен вживалось як харчові продукти. Наші предки використовували дари природи, накопичуючи знання про чудодійні властивості різноманітних рослин. Людина є те, що вона споживає. Якщо ваш сьогоднішній раціон харчування далекий від природного і ви це усвідомлюєте, значить, попереду багато нових знахідок і відкриттів. Зовсім необов’язково і навіть небажано різко міняти свої звички: все можна робити поступово, м’яко і максимально комфортно. Організм людини – це цілісна збалансована система. Такими ж, по суті, властивостями наділені і рослини, а тому зовсім не правильно було б говорити про те, що кожна окремо взята рослина має ту чи іншу направлену дію. Завжди присутній спектр. Варто лишень уважніше придивитися, і природа сама підкаже можливі комбінації рослин для ефективного їх використання. Взявши це до уваги, вдалося розробити напрямки, що одночасно відображають весь спектр та мають спрямовану дію на організм, а саме: зміцнення імунітету, нормалізація обмінних процесів та регуляція кишково-шлункового тракту. Вміст та склад кожного із напрямків є авторською розробкою. Загальнозміцнюючий збір містить 17 компонентів, збір для нормалізації обмінних процесів – 19 компонентів, кишково-шлунковий збір – 21 компонент. Мінімальний вміст кожного компоненту не менше 0,5%, максимальний – не перевищує 7%, за винятком збору спрямованого на покращення обмінних процесів та нормалізації ваги, до складу якого входять плоди та зернята цидонії з масовою часткою 72%. Можливі, по замовленню, індивідуальні композиції з урахуванням потреб конкретної людини.

Склад: молоде листя малини, ожини, смородини, вишні та волоського горіха; листя, цвіт та зелені плоди суниці; листя та зав’язь дикої груши; кропива дводомна; цвіт терену, глоду, жасмину, липи, бузини чорної, парила, дикого шафрану, чорнобривців та нагітків; чебрець; гісоп; м’ята перцева; плоди шипшини; плоди та зернята цидонії.

Рекомендації щодо застосування та властивості:
Загальнозміцнюючий напрямок: має в’яжучі, протизапальні, противірусні й бактерицидні властивості, нормалізує імунітет; заспокійливо діє на центральну нервову систему; зменшує кількість цукру в крові; насичує організм великою кількістю біологічно активних речовин: вітамінами, ферментами, мікроелементами, органічними кислотами і т.п.; цілюще впливає на весь організм, є потужним профілактичним засобом від різноманітних захворювань.
Напрямок нормалізації обмінних процесів: застосовують для прискорення обміну речовин; знижує апетит та покращує травлення; велика кількість пектинів допомагає виводити з організму шлаки та токсини; має здатність знижувати рівень холестерину в крові та нейтралізує шкідливі жири; незамінний засіб при токсикозі під час вагітності; має великий вміст вітаміну С; сприяє нормалізації ваги.
Кишково-шлунковий напрямок: має антигельминтну, потогінну, бактерицидну, сечогінну, гемостатичну (кровоспинну), слабку жовчогінну, спазмолітичну та протизапальну дію; підвищує секреторну і видільну функції печінки, зменшує концентрацію білірубіну і холестерину в жовчі; регулює перистальтику кишок; застосовується при гастритах, колітах, циститі, набряках, нирковокам’яній хворобі.

Не є лікарським засобом. Відноситься до натуральних харчових добавок.

Спосіб застосування та рекомендована добова доза: найкраще приймати по 1/4 ч. ложки, взявши до роту та запивши склянкою теплої води. Також можна запарювати з розрахунку 1/2 ч. ложки на склянку кип’ятку; або зробити спиртову витяжку (0,5 л. 70% спирту на 100 г. продукту; настояти 14 днів в теплому захищеному від сонця місці; віджати і профільтрувати) та приймати по 1 ч. ложці, розбавивши в 1/2 склянки води. Приймати за 15-20 хв. до їжі двічі на день вранці та ввечері. Після кожного прийому бажано сісти, розслабитись, заплющити очі та побути в такому стані 10-15 хв.

Протипоказання: підвищена індивідуальна чутливість до компонентів.
Умови зберігання: зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°C.